X
تبلیغات
زولا

اگر می خواهید جذاب باشید...

همه ما علاقمندیم تا یادمان در دلهای اطرافیان باقی باشد و این تنها با سلاح خلق خوش حاصل می شود. هنگامی که به خاطرات پر رنگمان با آشنایان مراجعه می کنیم. افراد مهربان و خوش اخلاق از ماندگار ترین شخصیت ها در ذهن و روح مان می باشند. چنین ماند گاری در قلب ها آرزوی همه ماست و این مهم، به دست نمی آید، مگر آن که از رموز آن آگاه باشیم.

یکی از مهمترین راز های رسیدن به آن جذابیت است و قبل از هر چیز باید بدانیم که جذابیت چیزی غیر از زیبایی است. شخص می تواند صورت زیبایی نداشته باشد، اما بسیار جذاب باشد و هم چنین می تواند بسیار زیبا باشد، اما اصلاً جذابیت نداشته باشد. جذابیت و گیرایی، یک ویژگی کاملاً اکتسابی است و به راحتی می توانیم صاحب آن باشیم:

1 – ظاهری آراسته داشته باشید:

تمیز و مرتب باشید، هماهنگی و پاکیزگی شما، نا خود آگاه شما را جذاب می کند. بعضی از افراد بر اساس تصوری اشتباه ، برای جذاب شدن به زحمت زیادی می افتند و خود را به شکل های عجیب و غریبی درست می کنند. مهمترین مسئله این است که مرتب و هماهنگ و در عین حال ساده باشید. نا مرتب بودن حتی حرفهای قشنگ، مثبت و تاثیر گذار، شما را ضایع می کند. فرزندی که همیشه پدر و مادر خود را آراسته و با ظاهری مرتب می بیند، ظاهر آراسته فرد نا آشنا او را نمی فریبد. چون ممکن است جذب ظاهر آراسته کسی شوند، که تاثیر منفی او از اثرات مثبتش به مراتب بیشتر باشد.

2 – بیشتر سکوت کنید:

غالباءً افراد به اشتباه برای این که جذاب تر شوند، بیشتر شلوغ می کنند و به خطا می روند. سکوت ، یک تاثیر ذهنی و روانی بسیار قوی می گذارد. در سکوت، فرد پیرامون خود خلاء ایجاد می کند و هر خلایی، جذب را سبب می شود. آنها که بیشتر صحبت می کنند و کمتر می شنوند از جذابیت خود می کاهند، حال آن که سکوت و گوش دادن بیشتر به واقع شما را عاقل تر و قابل اطمینان تر معرفی می کند و این زمینه ای مساعد برای صمیمیت بیشتر است. سکوتی سرشار از اعتماد به نفس سر چشمه صمیمیت است.

3 – نرم و ملایم سخن بگویید:

هنگامی که نرم و ملایم صحبت می کنید افراد را جذب خود می کنید و به راحتی می توانید بر روی آنها تاثیر بگذارید. آدم های خش و داد و بیدادی افراد مناسبی برای اطمینان کردن، نیستند.

4 – فرد محترمی باشید:

بی احترامی به خود، به دیگران و بی احترامی و بی ادبی در کلام و رفتار همگی از جذابیت شما می کاهد. شما باید هم در ظاهر آراسته باشید و هم در باطن وارسته. افراد مؤدب و متین و محترم بی تردید جذابند و این جذابیت از درون موج می زند.

محترم، مؤدب و با شخصیت باشید، خواهید دید خود به خود جذاب میشوید.

5 – زیاد شوخی نکنید اما بسیار تبسم کنید:

شوخی فراوان از انرژی ذهنی و جذابیت شما می کاهد چرا که شوخی فراوان به تدریج مرز های لازم بین افراد را از بین می برد. متبسم باشید که تبسم به چهره شما جذابیتی عمیق و ژرف می بخشد . در تبسم ، سنگینی و متانت و جذابیت است.

6 – قاطعیت یعنی جذابیت:

کسانی که شخصیت قاطعی دارند و هدفها و ارزش های معینی دارند، بی استثنأ می توانند افراد جذابی باشند. زیرا شخصیت هایی جذاب تاثیر گذارند که بسیار مصمم هستند و اعتماد به نفس دارند. به دنبال اهداف مشخص بودن و به آنها رسیدن اعتماد به نفس زیادی به ارمغان می آورد و جذابیت از وجود چنین شخصی موج می زند. فکر می کنم شما هم می توانید یکی از جذاب ترین و ماندگار ترین ها باشید. معطل نشوید دست به کار شوید!

free counters